Naša prvá klubová inštruktáž

01.04.2013 11:28

Dňa 31.3.2013 sme sa zúčastnili na prvej klubovej inštruktáži venovanej mladým psom a začínajúcim vodičom so zameraním na skúšky vlôh. Počasie nám neprialo, bolo otrasne, zima, snežilo a pršalo, čo sa pravdepodobne podpísalo aj na nízkej účasti. Okrem nás boli brácho Freddie a nová kamoška Gwenny. Inštruktáž viedol pán Čech so svojím psom Maxom a na pomoc nám prišli aj Peťka s Gyongy. Touto cestou sa im chcem moc poďakovať, že aj napriek malému záujmu a hnusnému počasiu boli ochotní nám urobiť úvodnú lekciu a zasvätiť nás do úplneho začiatku poľovníckeho výcviku.  

Na začiatok nám pán Čech všetko podrobne vysvetlil. OK, teória je jedna vec, ale prax druhá. A aj to tak občas vypadalo :-D Lina naspeedovaná z toľkých kamošov a z prepelíc bola ako urvatá z reťaze, náš klasický problém, s ktorým bojujeme, odkedy sme si ju priniesli. Keď však už išlo na samotné skúšanie jednotlivých disciplín, bolo to oveľa lepšie. Najskôr nám bolo predvedené hľadanie v poli, prvá disciplína skúšaná na SVS. Po jednom sme si to vyskúšali a pán Čech nám zakaždým každému osobne povedal čo bolo dobré, čo zlé, čo robiť inak. Nakoniec zhodnotil, že psi majú chuť pracovať, čo je veľké plus :-)

Potom sme sa presunuli k prepelici. Znova ukážka od Maxa a Gyongy, ako by to malo vyzerať a išli sme na vec. Keď všetci pochopili, o čo tu vlastne ide, psi vystavovali a niektorí aj postupovali veľmi pekne. Kľudy sú pre nás ešte španielska dedina, preto už toto bol veľký úspech. Prepelica prežila, takže super!

Nakoniec sme ešte vyskúšali reakciu na výstrel, nikoho ten zvuk nezaujímal, vodiči sa zakaždým zľakli viac ako hafani :-D

Psíci sa ešte trošku vybláznili, a premočení a unavení sme nasadli do áut, smer domov :-)

Ešte raz moc ďakujeme za rady a trpezlivosť a budeme sa tešiť na ďalšiu inštruktáž :-)