Nielen krásna, ale aj šikovná ;-)

01.09.2013 09:41

Dojmy z tohto víkendu sú ešte veľmi čerstvé a neviem, či si už vôbec naplno uvedomujem, čo tá moja hrdzavá tieto tri dni dokázala. Som tá najpyšnejšia panička na svete, keď sme plánovali tento víkend, ani vo sne mi nenapadlo, že všetko môže skončiť tak, ako skončilo. Mám doma proste poklad, ďakujem chovateľke a priateľke Rii, že mi toto šteňa dala a dúfam, že takéto krásne pocity zažije každý majiteľ vyžly, pretože to proste stojí za to ;-)

To, že by sme chceli s Linou tento rok absolvovať Jesenné skúšky stavačov ešte tento rok som vedela od doby, kedy sa nám podarilo prelomiť aportovacie ľady a Lin začala krásne a spoľahlivo nosiť. Po májových vlohách som si pozrela termínovník, vybrala 3 termíny a začali sme sa pripravovať intenzívne. Chcem sa poďakovať všetým, ktorí nám pomohli, Lucke za jej ochotu zakaždým poradiť, za možnosť cvičiť, a Norbimu, ktorý neúnavne ťahal cez celé pole vlečky za každého počasia :-D, bral nás na vodu, zháňal zver a vôbec, za podporu, ktorú nám (pes a bláznivá manželka) po celý čas preukazoval. 

Prvý termín na JSS sme mali vybraný na minulý týždeň, ale keď mi stále od organizátorov nechodilo žiadne echo, nakoniec som po telefonáte zistila, že skúšky boli zrušené (ako dík, ani bu-ani mu). Nevadí, síce sme to už chceli mať za sebou, mali sme ešte pár dní pripraviť sa na skúšky poriadané OkO RgO Galanta v Trsticiach. O tom, že tam ideme sme nikomu radšej nepovedali :-D 29.8.2013 sme skúšky úspešne dokončili len so štyrmi trojkami v 1. cene a Lin sa tak stala poľovne upotrebiteľným psom!!! Zároveň sme týmto splnili ďalšiu podmienku chovnosti ;-)

30.8.2013 sme si išli splniť ďalšiu z podmienok do chovu a to Špeciálnu klubovú výstavu v Diakovciach. Prihlásené sme boli do triedy strednej a keď som uvidela štartovaciu listinu, ostalo mi mierne nevoľno :-D Posudzoval pán MVDr. Šimek, podľa slov iných, veľmi prísny, ale zároveň veľmi príjemný pán. A presne taký bol :-) VDčkami naozaj nešetril, tak keď som stála pri kruhu a sledovala psov pred nami, potichu som sa modlila, nech nám aspoň to VD dá. V kruhu sme sa stretli 4 sučky, všetko krásne mladé psice, o to viac ma potešil výsledok, s ktorým sme vôbec, ale vôbec nerátali - Lin si vybehala známku Výborná 1, CAC!!! (JO! ďalšia podmienka chovnosti v kapse ;-)) Opäť chcem pogratulovať všetkým úspešným psíkom a tentokrát špeciálne Lenke a Largovi (Largo Jantar Devil), ktorý si vybehal svoj prvý titul CAC a stal sa, tak ako brácho Freddie a ségra Lina, čakateľom šampióna krásy Slovenska!!!!! :-)))

No a keďže nám stále nestačilo, v sobotu 31.8.2013 sme si ešte strihli Špeciálne skúšky z vodnej práce, konané doslova za bučkami, v revíri Trenčianska Teplá. Ďakujeme Betke, že nám o týchto skúškach pred dvoma mesiacmi povedala a presvedčila nás, aby sme sa prihlásili. S jednou dvojkou a dvoma trojkami v 1. cene Lin predviedla krásnu prácu, posudzovatelia ju veľmi chválili. Niektoré disciplíny predvádzala naozaj ukážkovo, napríklad stopu živej kačice predviedla najrýchlešie so všetkých, kedy mi ju ešte živú priniesla asi 5 minút od vypustenia. :-) Nakoniec sme skončili na krásnom 2. mieste!!! Skúšky zaslúžene vyhrala kamarátka Barča s Rúfusom (Arp z Čertovy rokle) a my im ešte raz srdečne gratulujeme :-)