Výstavy apríl - máj 2013

21.05.2013 15:20

V rozpätí medzi 13. 4. a 18. 5. 2013 sme sa zúčastnili troch výstav - dvoch národných a jednej svetovej. 

 

13. 4. sme si na NVP v Ostrave vybehali síce známku VD, ale pánovi rozhodcovi sa Lina veľmi páčila, posudok máme takisto výborný. Pán Muller mi pri gratulovaní Linu vychválil, že je krásná a výborná, o to viac nás zarazila známka, lebo jeho slová naznačovali niečo iné. Ale taký je život, a hoci je Lina Kandidátom na JCH ČR, rozhodli sme sa, že tento šampionát už pravdepodobne nedorobíme...

 

13. 4. sme z Ostravy vyrazili rovno smer Poľsko, do mesta Czestochowa. Prespali sme v krásnom hotelíku v štýle Napoleona Bonaparte a v nedeľu sme sa zúčastnili NVP. Počasie bolo krásne, výstava sa konala vonku na bežeckom štadióne. Cítili sme sa ako na nejakom festivale - hudba, stánky a veľa psov :-D Na výstave sme si vybehali svoj najväčší doterajší úspech - V1, Youth Winner, BOJ, BOB!!! Na záverečky sme už nezostávali, mali sme toho za dva dni už dosť, tak sme veľmi šťastní z celého víkendu vyrazili na cestu domov.

 

18. 5. sa konala v Budapešti Svetová výstava psov. Túto výstavu sme si naplánovali keď bola ešte Lina úplné bábätko, ledva sme si ju domov doniesli :-D Hlavnými dôvodmi bolo to, že je to relatívne blízko a to, že Lina mohla prvý krát navštíviť rodnú hrudu :-D Chceli sme ukázať slovenský odchov a na vlastné oči  vidieť tú krásu, ktorá sa chová v Maďarsku. Išli sme tam s malou dušičkou, viac na výlet kvôli atmosfére ako na výstavu. O to viac nás neskutočne potešilo, že sme si vybehali známku Výborná v obrovskej a nádhernej 22 člennej konkurencii. Nakoľko pán rozhodca rozdával známky od hora dole, som veľmi šťastná, že sa Lina páčila :-)