O nás / About us

Mojim snom bolo odjakživa vlastniť vyžličku a v roku 2012 sa nám to konečne podarilo. Museli sme zabezpečiť všetko potrebné, aby našej Line bolo u nás dobre a aby jej u nás nič nechýbalo.

K chovateľskej stanici Jantar Devil sme sa nedostali náhodou, aj keď to prvotný plán nebol. Aj keď plemeno poznám už veľmi dlho, zaujímala som sa o možné aj nemožné a robila som si osobný prieskum chovateľských staníc u nás aj v susedných Čechách. Spočiatku sme si vybrali za matku našeho drobca inú fenku, ale najmä iného krycieho psa, ale bohužiaľ krytie bolo neúspešné a my už natoľko nedočkaví, že sme nakoniec skončili v jednej z najznámejších chovateľských staníc na Slovensku - Jantar Devil. Touto cestou sa chcem poďakovať chovateľke, pani Eliášovej, ktorá nám umožnila splniť si sen a dokonca nám dovolila vyberať z vrhu ako prvým. 

A tak od 9.6.2012 sa môj svet od základu zmenil. A zamilovala som sa na celý život :-)

Ten, kto si raz privezie domov toto malé ryšavé štastie mi dá za pravdu, že skôr či neskôr nezostane iba pri jednej. Presne toto sa stalo aj mne a po takmer 3 rokoch našu svorku obohatila druhá ryšaňa, Behati Damashca Aponivi. Touto malou sa mi splnilo hneď niekoľko snov. Prvý, mať viac ako jednu pižlu, druhý,mať vyžlu na trialy (lebo jedu na prinášacie disciplíny mám a je výborná!) a tretí, mať fenočku presne po tejto matke, mojej milovanej Remény (Duna z Tišnovských revírů). A preto, hviezdy, chovatelia a osud chcel, aby máš život bol od 15.2.2015 ešte bohatší, ako doteraz :-)

Nakoniec, v našej chovateľskej stanici od roku 2015 figuruje aj úžasne šikovná fenka Ami Angel z Jirgalova dvora. Ami sa v roku 2015 neoficiálne stala najlepšou pracovnou fenou na Slovensku, keď ako jediná chovná fena úspešne absolvovala všetky vrcholové memoriály, stala sa všestrannou fenou a výstavnou Grandšampiónkou. 

 

About us

Our first vizsla puppy came to our family in 2012. After my personal research of kennels in Slovakia and Czech republic, we finally decided to choose a puppy in kennel Jantar Devil (SVK).After more than a year living with vizsla we can say, that this decision was the best in our life. Lina Jantar Devil later became our first breeding female. 

In 2015 our kennel was enriched by two other female vizslas - puppy Behati Damashca Aponivi and breeding female Ami Angel z Jirgalova dvora. Now we have three excellent vizslas and we couldn´t be more happy :)

Lina, 8 týždňov / 8 weeks old.

Behati, 8 týždňov / 8 weeks old